Alüminyum profiller ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı bir şekilde faaliyet gösteren Okyanusalu.com ayrıcalıklarından yararlanarak eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Alüminyum Profil Nedir?

Alüminyum profiller, genellikle standartlaştırılmış veya  amaca özel  yarı mamul ürünlerdir. Her zaman düşük ağırlık ve yüksek stabilitenin gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Bununla birlikte, çoğu yarı bitmiş ürün gibi, saf alüminyumdan yapılmazlar, ancak AlCuMg, AlCuSiMn, AlMgSi, AlZnMg, AlZnMgCu veya AlMn ve AlMgMn gibi sertleştirilebilirler. Doğal olarak sert alüminyum alaşımlarından yapılırlar.

Hafif metalin mükemmel şekillendirilmesi nedeniyle, ekstrüzyon işlemi yaklaşık 450 ° C ila 500 ° C’ye önceden ısıtılmış bir alüminyum kütüğün bir kalıptaki bir açıklıktan yüksek basınçta preslendiği üretim sırasında kullanılır. Bu da daha sonraki alüminyum profillerin istenen kesitine sahiptir. Böylece ekstrüzyondan sonra tam olarak istenen geometrik şekillere sahip olurlar.

Alüminyum Profil Çeşitleri

Alüminyum profillerin farklı çeşitleri vardır. Söz konusu profil çeşitleri genel olarak şu şekildedir:

  • H-profilleri
  • Düz profiller
  • T-profilleri
  • U-profilleri
  • Z-profilleri
  • Açı profilleri
  • Oluk profilleri
  • Özel profiller

Son iki alüminyum profil varyantında,  alüminyum profillerde  müşteriye özel veya uygulamaya özel boşluklar oluşturmak için kalıba ek olarak  mandreller de kullanılır. Alüminyum profiller soğuduklarında deforme olduklarından tüm gerilimi serbest bırakmak ve istenen düzlüğü elde etmek için gerdirilmeler yani gerilmeleri gerekir.

Alüminyum profiller daha sonra istenilen boyda kesilir. Soğutma işleminin süresi, kullanılan alüminyum alaşımına veya gerekli mekanik özelliklere bağlı olarak dört ila on saat arasında olabilir. Alüminyum profiller daha sonra işleme veya yüzey işlemi için hazırdır.

alüminyum profilEn Kaliteli Alüminyum Profiller

Söz konusu profiller arasından en kaliteli ve güvenilir olanları tercih etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizden kolayca yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Hadi, en kaliteli ve güvenilir hizmetler sizleri bekliyor. Bizimle iletişime geçin ve profesyonel hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmaya başlayın.

Bizimle İrtibat Kurun

Okyanus Alüminyum olarak ekstrüzyon, kalıphane, toz boyama, eloksal, mekanik işlem, kalite kontrol ve lojistik departmanlarımızla üretimimize devam etmekteyiz. Alüminyum profil ürün gamımızda standart alüminyum profiller, aldoks doğrama profilleri, C60 profilleri, 55’lik sistem serisi profilleri, alüminyum küpeşte profilleri, alüminyum cam balkon profilleri, ısı camlı sürme profilleri, alüminyum giyotin sistem profilleri, alüminyum sineklik profilleri, alüminyum kepenk ve panjur profilleri, alüminyum ofis bölme sistem profilleri, alüminyum tente profilleri, duşakabin profilleri, alüminyum mobilya profilleri, aksesuar profilleri, oval seri profilleri, libya kapı ve pencere profilleri, süpürgelik ve dilatasyon profilleri bulunmaktadır. Alüminyum

Alüminyum mimari sistemler ürün gamımızda ise  ALC56 ısı yalıtımlı kapı ve pencere sistemi, FC50 giydirme cephe sistemi ve ısı camlı sürme sistemleri bulunmaktadır.

Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimize ürünlerimizi en iyi hizmet kalitesiyle sunmaktayız. Bizimle irtibat kurmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. +90 212 886 16 56 nolu telefonumuzdan bizi arayarak veya info@okyanusalu.com e-posta adresimize e-posta göndererek Okyanus Alüminyum ile irtibat kurabilirsiniz.Okyanus Alüminyum’u Facebook sayfamızdan beğenereki Linkedin sayfamızdan takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

okyanusalu

Author okyanusalu

More posts by okyanusalu

Leave a Reply