Alüminyum Profil İmalatı

Alüminyum Profil Üreticisi

By 26 Şubat 2022Nisan 6th, 2022No Comments

Alüminyum profil üreticisi bu alanda profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren firmalardır. Alüminyum profiller genellikle  standartlaştırılmış  veya  amaca özel  yarı mamul ürünlerdir  ve her zaman düşük ağırlık ve yüksek stabilitenin gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Bununla birlikte, çoğu yarı bitmiş ürün gibi, saf alüminyumdan yapılmazlar, ancak  AlCuMg, AlCuSiMn, AlMgSi, AlZnMg, AlZnMgCu veya AlMn ve AlMgMn gibi sertleştirilebilir veya doğal olarak sert alüminyum alaşımlarından yapılırlar.

Hafif metalin mükemmel şekillendirilebilirliği nedeniyle, ekstrüzyon işlemi genellikle, yaklaşık 450 °C ila 500 °C’ye önceden ısıtılmış bir alüminyum kütüğün bir kalıptaki bir açıklıktan yüksek basınçta preslendiği üretimde kullanılır. Bu da daha sonraki alüminyum profillerin istenen kesitine sahiptir, böylece ekstrüzyondan sonra tam olarak istenen geometrik şekilleri elde ederler.

Alüminyum Profiller Nelerdir?

Alüminyum profiller  çok çeşitli tasarımlarda mevcuttur, örneğin:

  • H-Profil
  • Flach profili
  • T-Profil
  • Profil
  • Z-Profil
  • Mağaza Profili
  • Somun-Profil
  • özel profiller

Son iki alüminyum profil varyantında, alüminyum profillerde müşteriye veya uygulamaya özel  boşluklar oluşturmak için ekstrüzyon sırasında kalıba ek olarak  mandreller kullanılır . Alüminyum profiller soğuduklarında deforme olduklarından, tüm gerilimi serbest bırakmak ve istenen düzlüğü elde etmek için gerilmeleri, yani gerilmeleri gerekir.

 

Alüminyum profiller daha sonra istenilen boyda kesilir. Kullanılan alüminyum alaşımına veya gerekli mekanik özelliklere bağlı olarak soğutma işlemi dört ila on saat arasında sürebilir. Alüminyum profiller daha sonra işleme veya yüzey işleme için hazırdır.

Profesyonel Alüminyum Profil Üreticisi

Alüminyum profiller, kolay ve tek tek işlenebilmeleri ve  mükemmel malzeme özellikleri  sunabilmeleri  nedeniyle çeşitli şekillerde kullanılmakta ve sayısız ürünün temel unsurunu oluşturmaktadır . En azından kısmen alüminyum profillerden yapılmış tüm farklı cihazları, makineleri, mobilyaları, araçları ve hatta iç ve dış mekanlarda ve evlerde ürün veya konstrüksiyonları listelemek kapsamın ötesine geçecektir.

Siz de en kaliteli ve profesyonel bir şekilde üretilen alüminyum profillere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamızın sunduğu en kaliteli ve güvenilir ürünlerden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilir ve kusursuz bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Hadi, en güvenilir ve kaliteli ürünler sizleri bekliyor.

 

Bizimle İrtibat Kurun

Okyanus Alüminyum olarak ekstrüzyon, kalıphane, toz boyama, eloksal, mekanik işlem, kalite kontrol ve lojistik departmanlarımızla üretimimize devam etmekteyiz. Alüminyum profil ürün gamımızda standart alüminyum profiller, aldoks doğrama profilleri, C60 profilleri, 55’lik sistem serisi profilleri, alüminyum küpeşte profilleri, alüminyum cam balkon profilleri, ısı camlı sürme profilleri, alüminyum giyotin sistem profilleri, alüminyum sineklik profilleri, alüminyum kepenk ve panjur profilleri, alüminyum ofis bölme sistem profilleri, alüminyum tente profilleri, duşakabin profilleri, alüminyum mobilya profilleri, aksesuar profilleri, oval seri profilleri, libya kapı ve pencere profilleri, süpürgelik ve dilatasyon profilleri bulunmaktadır. Alüminyum

Alüminyum mimari sistemler ürün gamımızda ise  ALC56 ısı yalıtımlı kapı ve pencere sistemi, FC50 giydirme cephe sistemi ve ısı camlı sürme sistemleri bulunmaktadır.

Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimize ürünlerimizi en iyi hizmet kalitesiyle sunmaktayız. Bizimle irtibat kurmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. +90 212 886 16 56 nolu telefonumuzdan bizi arayarak veya info@okyanusalu.com e-posta adresimize e-posta göndererek Okyanus Alüminyum ile irtibat kurabilirsiniz.Okyanus Alüminyum’u Facebook sayfamızdan beğenereki Linkedin sayfamızdan takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

okyanusalu

Author okyanusalu

More posts by okyanusalu

Leave a Reply