Alüminyum küpeşte profili, adından da anlaşıldığı üzere alüminyum korkulukların kurulması için tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Alüminyum korkuluk, son zamanlarda yoğun bir şekilde ilgi gören korkuluk çeşitlerinden bir tanesidir. Evlerde ve binalarda kullanılan alüminyum küpeşte profili sayesinde çeşitli avantajlar elde edilebilmektedir. Peki, alüminyum korkuluk neden kullanılır? Özellikleri nelerdir? Gelin, hep birlikte inceleyelim.

Alüminyum Küpeşte Profili Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum, genellikle eşit hacim için yaklaşık %30’luk bir ağırlık tasarrufu sağlar. Ancak çoğu durumda, dayanıklılık avantajları için daha kalın alüminyum kullanılır ve ağırlık tasarrufu avantajlarının çoğunu geçersiz kılar. Gücün daha az önemli olduğu ve ağırlık tasarrufunun sağlanabildiği durumlarda, bu malzemeler sertlik, sertlik ve yorulma direnci gibi diğer özellikleri bakımından hala benzersizdir.

Çelik ve alüminyumun her biri birçok biçimde gelir. Her biri, ihtiyaç duydukları uygulamalar için belirli özellikleri elde etmek üzere alaşımlandırıldığında veya ısıl işlemden geçirildiğinde çok yönlüdür. Neredeyse tüm durumlarda, tırabzanlar temel yumuşak çelikten veya temel 6000 serisi alüminyumdan yapılacaktır.

Bu tür korkuluklar genellikle dekoratif çitler, bahçe korkulukları, dekoratif kapılar ve daha az fiziksel stres ve aşınma ve yıpranma görülen diğer tüm uygulamalar gibi öncelikle estetik olan öğeler için yapılır. Bu malzemeyi şekillendirmek uygun maliyetlidir ve düşük gerilimli uygulamalar için, güzel görünen ucuz bir ürün elde etmek için ince alüminyum kullanılabilir. Daha yoğun kullanımda, alüminyum belirgin şekilde daha hızlı aşınır.

alüminyum küpeşte profiliAlüminyum korkulukların paslanmaz oldukları için daha iyi olduğunu duymuşsunuzdur. Bu sadece kısmen doğrudur veya en azından tamamlanmış iki ürünü birbiriyle karşılaştırmaz.  Belirli bir korozyon türü olan pas, demirin nem varlığında Demir Oksit oluşturmak için kimyasal bir reaksiyona girmesiyle oluşur. Kırmızı rengi ve toz kaplamasıyla bilinir. Tanım olarak, alüminyum paslanamazdır.

Alüminyum Küpeşte Profili Fiyatları

Alüminyum küpeşte profili fiyatları, tercih edeceğiniz ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada firmamız ile iletişime geçerek fiyatlar ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey firmamız ile iletişime geçmek ve detaylı bir şekilde bilgi almaktır.

Bizimle İrtibat Kurun

Okyanus Alüminyum olarak ekstrüzyon, kalıphane, toz boyama, eloksal, mekanik işlem, kalite kontrol ve lojistik departmanlarımızla üretimimize devam etmekteyiz. Alüminyum profil ürün gamımızda standart alüminyum profiller, aldoks doğrama profilleri, C60 profilleri, 55’lik sistem serisi profilleri, alüminyum küpeşte profilleri, alüminyum cam balkon profilleri, ısı camlı sürme profilleri, alüminyum giyotin sistem profilleri, alüminyum sineklik profilleri, alüminyum kepenk ve panjur profilleri, alüminyum ofis bölme sistem profilleri, alüminyum tente profilleri, duşakabin profilleri, alüminyum mobilya profilleri, aksesuar profilleri, oval seri profilleri, libya kapı ve pencere profilleri, süpürgelik ve dilatasyon profilleri bulunmaktadır. Alüminyum

Alüminyum mimari sistemler ürün gamımızda ise  ALC56 ısı yalıtımlı kapı ve pencere sistemi, FC50 giydirme cephe sistemi ve ısı camlı sürme sistemleri bulunmaktadır.

Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimize ürünlerimizi en iyi hizmet kalitesiyle sunmaktayız. Bizimle irtibat kurmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. +90 212 886 16 56 nolu telefonumuzdan bizi arayarak veya info@okyanusalu.com e-posta adresimize e-posta göndererek Okyanus Alüminyum ile irtibat kurabilirsiniz.Okyanus Alüminyum’u Facebook sayfamızdan beğenereki Linkedin sayfamızdan takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

okyanusalu

Author okyanusalu

More posts by okyanusalu