Alüminyum Profil

Alüminyum Profil Üretimi Nasıl Gerçekleşir?

By 30 Ağustos 2022Ekim 4th, 2022No Comments

Alüminyum profil üretimi, insan yaşamında kolaylığı ve güveni sağlayan bir seçenek olarak tercih edilmektedir. Bu çerçevede alüminyum üreticisi markalar tarafından tercih edilen çözümlerle kaliteli bir süreç yönetimi gerçekleştirebileceğinizi ifade etmek mümkün. Peki, Okyanus Alüminyum olarak profil üretim sürecini nasıl gerçekleştiriyoruz? İşte alüminyum profil üretimi ile alakalı bütün merak ettikleriniz!

Alüminyum Profil Üretimi Süreci

Profil üretiminde ilk aşama alüminyumun şekillendirilmesini sağlayacak kalıpların hazırlanmasıdır. İhtiyaçlara cevap verecek bir ürün ortaya çıkarmak adına tercih edilen profil üretimi sonrasında alüminyumun yüksek basınçla kalıplara basılması süreci başlamaktadır. Basıncın etkisiyle kalıbın şeklini alan profil bir sonraki aşamaya geçmektedir. Alüminyumun şekil olarak yeni formunu alması sonrasında yüzey uygulama süreçleri başlar.

Alüminyum profil üretiminde yüzey uygulamalarında eloksallama işlemi sık sık kullanılmaktadır. Yüzey uygulamaları titiz bir şekilde gerçekleştirilen profillerin son aşamada boyutlandırma gibi mekanik özellikleri için çözümlere başvurulmaktadır. Okyanus Alüminyum olarak süreç boyunca üretim standartlarını yüksek tutmayı amaçlarken kaliteden taviz vermeyen bir bakış açısı sergilemeyi de ihmal etmiyoruz. Böylelikle alüminyum profil üretim sürecinin kaliteli bir şekilde tamamlanmasını amaçlıyoruz.

Alüminyum Profil İmalatı ve Profillerin Özellikleri

Alüminyumun kolay şekillendirilebilen yapısı profil üretiminin en önemli noktalarından bir tanesidir. Bu çerçevede gerçekleştirilen üretim ihtiyaçları en iyi şekilde karşılarken profesyonel bir bakış açısının da yansıtılması söz konusudur. Üretilen bütün profillerin aşağıdaki özellikleri taşıdığını bilerek hareket etmelisiniz.

  • Alüminyum profil ihtiyaçlara bağlı olarak şekillendirme ve boyutlandırma işlemlerine tabi tutulmaktadır,
  • Profillerin üretiminde kullanılan alüminyum türleri sektöre ve ihtiyaca bağlı olarak belirlenmektedir,
  • Profil imalatında kullanılan yüksek teknoloji sayesinde zamandan ve bütçeden tasarruf sağlanmaktadır,
  • Üretimin planlı ve uluslararası standartlara uygun gerçekleştirilmesi sayesinde profesyonel çözümler öne çıkar.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde alüminyum profiller imalatı ve kullanımı oldukça titizlik gerektiren ürünlerdir. Siz de bu konuda ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vererek profiller konusunda beklentilerinize cevap verebilirsiniz. Okyanus Alüminyum olarak kullanışlı ve güvenilir ürünlerden faydalanmanızı sağlıyoruz. Üstelik yüksek üretim standartları sayesinde beklentilerinize uygun çözümler sunmayı da başarıyoruz.

Bizimle İrtibat Kurun

Okyanus Alüminyum olarak ekstrüzyon, kalıphane, toz boyama, eloksal, mekanik işlem, kalite kontrol ve lojistik departmanlarımızla üretimimize devam etmekteyiz. Alüminyum profil ürün gamımızda standart alüminyum profiller, aldoks doğrama profilleri, C60 profilleri, 55’lik sistem serisi profilleri, alüminyum küpeşte profilleri, alüminyum cam balkon profilleri, ısı camlı sürme profilleri, alüminyum giyotin sistem profilleri, alüminyum sineklik profilleri, alüminyum kepenk ve panjur profilleri, alüminyum ofis bölme sistem profilleri, alüminyum tente profilleri, duşakabin profilleri, alüminyum mobilya profilleri, aksesuar profilleri, oval seri profilleri, libya kapı ve pencere profilleri, süpürgelik ve dilatasyon profilleri bulunmaktadır. Alüminyum

Alüminyum mimari sistemler ürün gamımızda ise  ALC56 ısı yalıtımlı kapı ve pencere sistemi, FC50 giydirme cephe sistemi ve ısı camlı sürme sistemleri bulunmaktadır.

Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimize ürünlerimizi en iyi hizmet kalitesiyle sunmaktayız. Bizimle irtibat kurmak için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. +90 212 886 16 56 nolu telefonumuzdan bizi arayarak veya info@okyanusalu.com e-posta adresimize e-posta göndererek Okyanus Alüminyum ile irtibat kurabilirsiniz.Okyanus Alüminyum’u Facebook sayfamızdan beğenereki Linkedin sayfamızdan takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

okyanusalu

Author okyanusalu

More posts by okyanusalu

Leave a Reply